Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
25.04.2023
Dárek k nákupu nad 1500 Kč!
Nakupujete v našem obchodmedunka.cz?Výhody čtenářského kódu můžete uplatnit i v našem obchodmedunka.cz.Stačí nakoupit za více jak 1500 Kč a jako dárek... číst celé
11.11.2022
KALENDÁŘ ZDARMA
Ke každé objednávce nad 999, která bude obsahovat předplatné časopisu Meduňka, obdržíte jako poděkování za Vaši přízeň hodnotný stolní kalendář na pří... číst celé
08.08.2022
Při nákupu nad 999 Kč obdržíte knihu zdarma!
Při nákupu nad 999 Kč obdržíte jako poděkování za Váš nákup dárek v podobě letního čtení - Knihu Hodně drahá tchyně od autorky Oliny Táborské. číst celé
Zobrazit všechny novinky
Reklama

 

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Knihy pro ty, kteří hledají sami sebe
Knihy pro ty, kteří hledají sami sebe
16.01.2020

V našem vydavatelství vyšly revidované reedice knih Tajemství kříže a Vyšší dívčí, jejich autorem je učitel, spisovatel a muž s neobvyklou profesní minulostí Tomáš Keltner. Obě knihy jsou zaměřené na osobní rozvoj, ale příručky obvyklého typu rozhodně nečekejte. Povídali jsme si o nich s jejich autorem...


Prozraďte na úvod, jaké profesi jste se věnoval…
Pracoval jsem v osobní ochraně vrcholných politiků a sloužil ve speciální vojenské jednotce.

Do jaké míry se tato zkušenost odráží ve vašich knihách - napsal byste je stejně, kdybyste měl nějaké běžnější zaměstnání?
Určitě bych i tak chtěl předávat informace a týkaly by se velmi podobných témat, ale jejich uchopení a celkový přístup by byly zřejmě odlišné. Moje učení se týká základních principů a tyto principy se projevují ve všech sférách našeho života. K výkladu bych tedy používal příklady a názvosloví z oboru, kterým bych se zabýval. Knihy Tajemství kříže a Vyšší dívčí pocházejí z let 2007 a 2009 a odrážejí to, čemu jsem se tehdy věnoval a čeho jsem byl plný,

Dá se říct, že obě knihy na sebe navazují, že první kniha Tajemství kříže je cosi jako „základna“ a druhá kniha Vyšší dívčí „nadstavba“?
Teoreticky to tak je. Ve zkratce lze říct, že Tajemství kříže je spíše obecnější, zahrnuje více témat a obsahuje velké množství informací. V knize Vyšší dívčí jsem se věnoval převážně tématu mimosmyslového vnímání a doplnil jsem kapitoly o tvorbě reality. Mimosmyslové vnímání je bližší ženám - žena je v neustálém spojení s bohem a muž má realizovat inspiraci, přicházející k němu prostřednictvím ženy. Mužsky orientovaný svět bohužel ženu a její napojení velmi poškozuje, ale to je už námět na jiný článek.

Práce s emocemi

V knize Tajemství kříže věnujete velkou pozornost tématu emocí a práce s nimi. Na rozdíl od autorů, zdůrazňujících především škodlivost nevyjádřených emocí ve vztahu k tělu, vy akcentujete myšlenku, že člověk ovládaný emocemi není svobodný…
Emoce je alergická reakce našeho těla na to, co se děje v našem rozumu. Proto jsou emoce klíčové téma knihy - nemá smysl usilovat o další rozvoj, pokud člověk nezvládne emoce a nepodaří se mu nastolit harmonii mezi tím, co se mu odehrává v hlavě a tím, co se odehrává reálně v jeho okolí. Emoce vznikají tak, že nám v hlavě běží minulost nebo budoucnost a kolem našeho těla se odehrává přítomnost. Tělo neumíme uvést do minulosti nebo do budoucnosti, ale duši ano. O svobodě a nesvobodě mluvím proto, že my, lidé, nejsme jediní, kdo obývá tento svět. Kromě rostlin a zvířat jsou tady s námi i různé energeticko-informační bytosti, které nemají fyzické tělo, a proto jako svoje tělo využívají třeba některé symboly nebo nevědomé lidi. Když se člověk naštve, často udělá něco, co by nenaštvaný neudělal, a začnou se řetězit události, k nimž by jinak vůbec nedošlo.

V knihách nabízíte i některé konkrétní techniky zpracování emocí - např. techniku zpětného posunu děje - které je ovšem třeba cvičit.
Jistě, pouhé přečtení nestačí. Zpracovat emoce ale neznamená je potlačit. Na emoce se dívám ve třech fázích: na emoce, které už proběhly, na ty právě probíhající a na ty, které teprve přicházejí. A s každou touto kategorií je třeba zacházet jinak.

Zachytit přicházející emoci a „zlikvidovat ji“, aby člověku neublížila, mi připadá velmi obtížné.
Může vás brzdit vaše představa, jak by to mělo vypadat. Často se pokoušíme uplatnit svoji představu, jak se má situace vyvíjet a jak má proběhnout. K cíli vedou různé cesty, vybíráme z různých variant, a přitom může existovat cesta, která nás vůbec nenapadne.

Většina lidí ale po emocích touží a různými způsoby si je opatřují…
Lidé totiž často zaměňují slovo emoce a prožitek, domnívají se, že emoce a prožitek je totéž. Prožitky k životu patří, na světě jsme kvůli prožitkům – dobrým i špatným, emoce je ale  extrémní prožitek, který překročil určitou pomyslnou maximální hranici. Přirovnal bych to k jídlu. Člověk s jemným vnímáním rozlišuje škálu různých chutí, člověk s otupeným vnímáním, třeba silný kuřák, rozeznává pouze sladkou, slanou a kyselou chuť a jemnější chutě nevnímá, jsou pro něj mdlé. Podobné je to u „standardního“ člověka, který má rád emoce. Do této skupiny patří třeba lidé, kteří se musí pohádat, aby pak mohli mít sex. Prožitek je všechno, co prožíváme během života, z prožitku se stane emoce tehdy, když vznikne velký rozdíl potenciálů mezi člověkem a jeho nejbližším okolím a tím vzniká nadbytečný potenciál. Rozdíl potenciálů vytváří napětí a to nutí energii existující všude kolem nás k pohybu – k tomu, aby začala jednat a něco dělat.

V knihách předkládáte určitý myšlenkový systém, odkud jste ho převzal?
Jsem jeho autorem, je to moje původní učení.

Nacházím tam inspirace z několika známých systémů…
Pokouším se pro lepší pochopení studentů a čtenářů používat příklady z učení, které pravděpodobně znají, například z křesťanství.

Mohou si lidé pomocí informací obsažených ve vašich knížkách měnit svoji životní realitu podle svého přání?
Spíše bych řekl, že mohou být šťastní - štěstí je to nejcennější a nemusí vždy souviset s hmotnými statky, i když v určité fázi vývoje to tak bývá. V knize jsou kapitoly o tvorbě reality, díky nimž lidé získají nástroje, které - když budou správně praktikovány- pomohou zhmotnit některá jejich přání.

Plánujete napsat ještě další knihu?
Ano, uvažuji dokonce ještě o několika dalších. První z nich by se měla jmenovat Mystérium transformace vědomí a byl bych rád, kdyby vznikla během příštího roku.

Kým je pro vás čtenář vašich knih?
Lidskou bytostí, hledající pravdu a hlavně sama sebe. Jediné, čím člověk může být, je být sám sebou - přestat hrát vnucené role a začít naplňovat poslání, které mu bylo do tohoto života dáno. To může najít ve svém nitru, v mystériu, které vyplňuje prostor mezi ním a bohem. A k tomuto poznání může dojít třeba na břehu Vltavy, není nutné kvůli tomu jezdit do pralesa.

Mnozí lidé zřejmě vůbec netuší, že něco takového v sobě mají a jak by to měli hledat…           
… a právě o tom jsou moje knihy.

                                                                                   Ptala se Zuzana Paulusová

Obě knihy samozřejmě zakoupíte na našem e-shopu.