- Úvod
- Meduňčino vaření
- Vaříme s tetou Fialkou a skřítkem Klubkem - Daniela Fialová a kol.
Vaříme s tetou Fialkou a skřítkem Klubkem - Daniela Fialová a kol.
- TOP produkt

- Kompletní specifikace
- Vaříme s tetou Fialkou a skřítkem Klubkem - Daniela Fialová a kol.Skladem > 8 ks229 Kč208 Kč bez DPH
Ve spolupráci s Meduňkou vychází vychází školková kuchařka s názvem Vaříme s tetou Fialkou a skřítkem Klubkem autorky Daniely Fialové. Na tvůrčím procesu při sestavování předpisů a nekonečném ověřování jejich norem se obětavě podílela spoluautorka tohoto ojedinělého díla Simona Ondřejová, stejně tak jako při pořizování fotodokumentace.
Pro zpestření a probuzení tvořivého zájmu dětí je kniha ilustrována hravými kresbami a komentáři kreslíře Petra Prýmka. Provázet čtenáře v ní bude skřítek Klubko s tetou Fialkou. Nápad se zrodil přímo ve školkové kuchyňce a při společném stolování. Podílely se na něm děti svou nepřebernou tvořivou fantazií a spoustou inspirativních nápadů.
Kniha je dobrým vodítkem, jak sestavit týdenní jídelníček zdravě a přitom chutně. Vychází z ověřeného předpokladu, že má mít specifické složení pro každý den v týdnu, aby byla zajištěna vyvážená strava pro zdravý vývoj dětí i dobrou kondici dospělých.
Recepty jsou popsány podle normy pro vaření ve školkách, jsou však dobře použitelné i pro vaření v rodinách či menších společenstvích. Dále jsou uvedeny méně obvyklé suroviny a vysvětleny i jejich účinky na zdraví a rovněž je zmíněn blahodárný význam bylinkových čajů, kvašené zeleniny a klíčených semen.
O autorce:
Daniela Fialová (1970) se narodila v Mladé Boleslavi, vzdělání má středoškolské a vystřídala různá zaměstnání. Pracovala též jako tkadlena, servírka a vždycky ji nejvíc těšila práce s dětmi. Má dva syny, jedenadvacetiletého Davida
a devítiletého Marka. Cesty osudu ji dovedly do alternativní školky, kde v současnosti působí jako vedoucí kuchařka. Zde se jí naskytla možnost kreativně a zdravě vařit pro malé strávníky, kterou rozvinula do formy optimálního školkového stravování. Její nápady a zejména jejich obětavá realizace v podobě rozličných dobrot pro mrňousky, kteří jí ve školičce říkají teta Fialka a její kuchařské výtvory konzumují s velkou chutí a bez výhrad, se často potýkají s úředními finančními limity pro nákup surovin a plnění spotřebního koše. Díky obdivuhodné tvořivosti však ani tato omezení jí nejsou překážkou, aby svým milým dětičkám ve školce vytvářela lepší podmínky pro život.